Okey OynaCanlı Okey Oyunu Oyna

Okey Oyunu, dört kişinin oynadığı bir oyundur. Okey taşları 1 ile başlar ve 13 ile biter. Okey, 4 farklı renkten oluşur. Oyunda ayrıca sahte okey adı verilen 2 taş, toplamda ise 106 taş bulunuyor. Oyunun başında 3 kişinin 14 taşı var. Geriye kalan1 kişide ise sadece 15 taş var.

Okey taşlarını dağıttıktan sonra herkes taşları oyunun kurallarına göre dizer. Taşların geri kalanı kapalı bir şekilde düzenlenir. Ortadaki kapalı taş üzerinde sadece bir taş açıktır, bu açık taşın tepesindeki taşa ise okey denir. Okey denen bu taşa gelen kişi istediği taşı değiştirmek için kullanabilir.

Okey, Türkiye’de oldukça uzun yıllardır oynanan bir oyun olmasından kaynaklı olarak günümüze yaklaştıkça okeyin çok farklı çeşitleri de insan hayatına dahil olmuştur ve 101 okey de bu oyunlardan bir tanesidir. Normal okey oynamaktan sıkılan birçok insan 101 okey oynayarak daha karmaşık yapıdaki 101’de eğlenmişlerdir.

Kısacası okey birçok farklı çeşidi ile uzun yıllardır Türkiye başta olmak üzere neredeyse bütün dünyada insanları eğlendirmektedir. Bununla birlikte de oldukça vazgeçilmez bir hale gelmiştir. Bu sebeple insanlar bu oyunu evde kaldıkları ve sevdiği ve değer verdiği insanlarla bir araya her gelişlerinde oynayarak oldukça güzel vakitler geçirmektedirler. Bu denli eğlenceli ve sohbeti bol bir masa oyununun insanların hayatlarının vazgeçilmezi olması da kaçınılmaz bir hal almıştır.

Online Okey Oynama Siteleri

Özellikle pandemi süreci ile birlikte okey oynama oranı oldukça artmıştır. Her ne kadar teknoloji gelişmiş akıllı telefonlar insan hayatına girmiş de olsa okey hala insanlar için vazgeçilmez bir masa oyunudur. Çünkü okey oynarken asıl mesele oyunu oynamak ya da kazanmak değil masadaki 4 kişinin arasında geçen o eğlenceli sohbettir. Bu sebeple insanlar okey oyunundan vazgeçememektedir.

Online okey, okey oyununun çevrimiçi bir şekilde canlı bir şekilde oynanan halidir. Okey oyunu dijital ortama aktarılarak birbirini hiç mi hiç tanımayan 4 insanın rasgele eşleşmesi ile oynanan bir oyundur.

Günümüzün teknoloji çağı olması ve bununla birlikte bilgisayar ve internetin insan hayatına dahil olması ile birlikte, insan hayatına aynı zamanda online ve canlı kelimeleri de dahil olmuştur. Bu kelimeler tam anlamı ile çevrimiçi ve dijital ortam vasıtası ile oynanan oyunlara verilen isimlerdir.

Canlı okey, 4 farklı insanın bir okey masasını temsil eden okey sitelerinin içesinde bulunan odalarda bir araya gelerek internet üzerinden oynadıkları oyuna verilen isimdir. Bu insanlar birbirlerini tanımazlar ve birbirini tanımayan bu 4 insan sadece ve sadece okey oynamak vesilesi ile bir araya gelerek saatlerce okey oynayabilirler.

Okeyy.Org’da Okey oyunu oynamak haricinde isterseniz Tavla veya Batak oyunlarınıda oynayabilirsiniz. Batak Oyna isimli sayfamıza giriş yaparak batak oynamaya hemen başlayabilirsin.

Bunun sebebi ise insanların artık günümüz teknolojilerine uyum sağlamak zorunda olmasıdır. Günümüz teknolojileri son derece gelişmiş ve bu sebeple insanlar da bu gelişimden nasibini bu şekilde almaktadır. Nasibini almayan insanlar geride kalır.

Bu sebeple günümüzde her ne kadar gerçek okey oyunu kadar zevk vermese de canlı ve online okey oyunları da insanları kendisine oldukça bağlamaktadır. Çünkü internet üzerinden oynanan okey daha kolaydır.

Taş dizmek ya da dağıtmak gibi dertleri yoktur. Her şey hazır halde ve oyuna başlamak için beklenir. Geri kalan bütün basit işlemleri site işletim sistemleri halleder. Bu sebeple insanlar bu sitelere oldukça bağımlıdır.

Mobil Okey Salonları

Bunun yanı sıra, günümüz teknolojilerde son derece genç bir teknoloji olan akıllı telefonlar da okey oyunundan nasibini almıştır. Mobil okey denilen şey günümüz teknoloji çağında okeyin mobil cihazlara entegre edilmiş halidir.

Bu sebeple neredeyse her insanın elinde olan akıllı telefonlardan da oldukça kolay bir şekilde okey oynanabilir hale gelmiştir. Bununla birlikte, okey siteleri de kendisini bu mobil cihazlara entegre ederek bundan payını almış ve daha fazla insana ulaşmayı başarmışlardır.

Günümüzde mobil cihazlar için işletim sistemi mağazalarında okey birçok okey oyunu bulunur.